Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 16:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

OAKLEY

Podróż marki Oakley, od pomysłu do osiągnięcia tytułu światowego giganta w produkcji okularów przeciwsłonecznych i gogli rowerowych z grupy premium, rozpoczęła się w 1975 roku, za sprawą Jim'a Jannard'a. W świecie kolarskim jest najbardziej pożądaną i jedną z najlepiej rozpoznawalnych marek. Z najwyższych technologii, niezwykłego designu i stylu, jaki oferują okulary Oakley, mogą korzystać mieszkańcy 110 krajów, w których znajduje się ich dystrybucja.

Pozostałe od A do Z
Od
do
  • Marka: OAKLEY

Zmień kryteria

Dostawa w
W magazynie 1 szt.
349,00 zł 516,00 zł
Rodzaj szkieł: fotochromatyczne, Soczewki: clear black iridium photochromic
Dostawa w
Wysyłka
gratis
W magazynie 2 szt.
549,00 zł 899,00 zł
Czarny-niebieski, Soczewki: sapphire polarized
Dostawa w
Wysyłka
gratis
W magazynie 8 szt.
619,00 zł 869,00 zł
Czarny, Rodzaj szkieł: fotochromatyczne, Soczewki: photochromic
Dostawa w

Nowość

Dostawa w
Wysyłka
gratis
W magazynie 1 szt.
749,00 zł 899,00 zł
Czarny, Soczewki: photochromic
Dostawa w

Nowość

Wysyłka
gratis
W magazynie 4 szt.
799,00 zł 984,00 zł
Szary-stalowy, Rodzaj szkieł: fotochromatyczne, Soczewki: photochromic

Historia marki Oakley

Nie ma nic piękniejszego niż uprawianie sportu w słoneczne dni. Wymaga to jednak użycia profesjonalnej osłony przed UV i nadmiarem promieniowania świetlnego. Marka Oakley odpowiada na to zapotrzebowanie i produkuje nowoczesne okulary rowerowe oraz gogle. Firma powstała w 1975 roku, kiedy Jammes Jannard rozpoczął w swoim garażu produkcję uchwytów na motocyklowe kierownice. Wykorzystywał do tego stworzony przez siebie materiał, dzięki któremu wkrótce pojawiły się elementy oprawek do okularów. Niedługo potem nastąpił dynamiczny rozwój firmy, która zaczęła produkować również tablice rejestracyjne, rękawice i ochraniacze. Firma stworzyła słynną oprawę O-Frame, której modyfikacja została użyta w popularnych goglach crossowych O-Frame Mx.

Dziś Oakley wytwarza szeroki asortyment produktów, który jest dedykowany wielu dyscyplinom sportu. Logiem marki sygnowane są produkty przeznaczone do golfa, baseballu, sportów śniegowych, kolarstwa, na surfing, a także do codziennego życia. Dla rowerzystów znajdują się tu zarówno modele przeznaczone na szosę, jak i do MTB. W asortymencie znajdują się także oficjalne produkty Tour de France oraz wiele innych, ciekawych okularów dla kolarzy, których interesują zawody najwyższej klasy. Firma wspiera utalentowanych rowerzystów, takich jak Mark Cavendish czy Lizzie Armitstead. Oakley należy obecnie do włoskiej firmy Luxottici, która obejmuje m.in. marki Ray-ban i Vogue. Ciekawostką jest, że nazwa firmy wzięła się od… psa! Był nim seter angielski o imieniu Oakley Anne, który był ukochanym pupilem założyciela marki.