Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 16:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

RITCHEY

Ritchey to firma-legenda w świecie kolarstwa. Obecna jest na wszystkich największych tour'ach oraz w milionach rowerów poruszających się każdego dnia po drogach całego świata. Wybierając produkty tej marki masz pewność, że otrzymasz wysoką jakość, precyzję wykonania, wytrzymałość i niespotykany design. Marka od lat cieszy się niesłabnąca popularnością zarówno w Polsce, jak i na świecie.

Pozostałe od A do Z
Od
do
  • Marka: RITCHEY

Zmień kryteria

Dostawa w

Wyprzedaż

W magazynie 1 szt.
115,00 zł 189,00 zł
Czarny, Rodzaj: półzintegrowane, Średnica: tapered
Garmin

Najwyższa trwałość Innowacyjna
technologia GPS

Zobacz ofertę
Kross

Dwa koła
jedna pasja

Zobacz ofertę
Zakupy na raty Santander

Zakupy na raty nawet w 15 minut

Dowiedz się więcej

Historia firmy Ritchey

Rowery są konstruowane przez wyjątkowych ludzi. Firma Ritchey została stworzona przez Toma Richey’a, który wiedział co zrobić, żeby przekuć smykałkę w wielki biznes. Marka powstała ponad 40 lat temu w USA. Tom odziedziczył zamiłowanie do inżynierii po ojcu, który tworzył elektronikę w firmie Ampex. Założyciel firmy od młodości budował dla siebie rowery, które wykorzystywał potem na wyścigach rowerowych. Dużą uwagę skupiał na pozbyciu się zbędnej masy i dokonywał ulepszeń, które pozwalały na osiągnięcie większej prędkości podczas zawodów. Przez wiele lat Tom zarabiał naprawiając ramy dla lokalnych uczestników rowerowego ścigania. Pomysły na udoskonalenie konstrukcji przychodziły same podczas długich tras, które razem tworzyły dystans 10 tyś km rocznie. Dziś firma jest globalnym liderem najlepszych komponentów rowerowych. Logo kultowej marki stało się znakiem jakości, który wskazuje na najwyższą klasę, lekkość i wyjątkową wytrzymałość.

Kierownice, mostki, wsporniki, siodełka i gripy Ritchey znają wszyscy zwolennicy marki. Firma oferuje produkty z zakresu kolarstwa szosowego, crossowego i MTB. Producent sprzedaje również kompletne rowery, takie jak Timberwolf czy Road Logic. Poza tworzeniem jednośladów, Tom Ritchey ma również inne ambitne plany. Project Rwanda polega na sponsorowaniu wydarzeń kolarskich w tym afrykańskim kraju, a także tworzeniu lokalnej drużyny Team Rwanda. Firma mocno wierzy w wysoki potencjał rowerowy tego obszaru i stara się zrobić wszystko, żeby przez system dystrybucji rowerowej, mikrofinansowania i grantów przyczynić się poprawy bytu tamtejszej ludności.