Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 18:00
so.: 9:00 - 14:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

Bielizna i odzież termoaktywna

Bielizna termoaktywna to zaawansowane technologicznie ubrania, których celem jest zapewnienie rowerzyście komfortu termicznego. Charakteryzuje się doskonałą oddychalnością i współpracą z organizmem, w celu zachowania optymalnej temperatury ciała. Wykonana jest z najlepszej jakości materiałów, które odprowadzają wilgoć i nie ograniczają ruchów w czasie wysiłku. Bielizna termoaktywna to obowiązkowe ubranie w garderobie każdego sportowca!

Dostawa w

Wyprzedaż

Skarpetki KROSS PRS Team

W magazynie 2 szt.
17,90 zł
Dostawa w
Dostawa w

Nowość

Skarpetki BRUBECK Biking Dynamic

W magazynie 4 szt.
24,99 zł
Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Dostawa w

Skarpetki SIDI Ghost-Iride

Dostawa w

Wyprzedaż

Skarpetki ROGELLI Skinlife

W magazynie 1 szt.
36,00 zł
Biały-niebieski, Rozmiar: M
Dostawa w

Skarpetki CRAFT Gran Fondo

Dostawa w
Dostawa w
Dostawa w

Skarpetki CRAFT Bora-Hansgrohe Replica

W magazynie 2 szt.
48,00 zł
Czarny, Rozmiar: 48, 46, 47
Dostawa w

Skarpetki ENDURA Movistar Race Team

Dostawa w

Skarpetki CASTELLI Compressione 13

Dostawa w

Skarpetki CASTELLI Free 9

W magazynie 1 szt.
53,90 zł
Biały-czarny, Rozmiar: XXL

Skarpetki ENDURA Wms Baabaa Merino

Dostawa w

Skarpetki ENDURA MTR

Dostawa w

Skarpetki ENDURA Wms Singletrack Sock

Dostawa w

Koszulka CRAFT Mix & Match

W magazynie 1 szt.
69,00 zł
Czarny-pomarańczowy-zielony-żółty, Płeć: damskie, Rozmiar: XS

Skarpetki ENDURA Baabaa Merino Winter Sock II

Dostawa w

Skarpetki ENDURA Coolmax Race Trainer

Bielizna termoaktywna to od lat podstawowy element ubioru ludzi aktywnych fizycznie. W związku z wynalezieniem Lycry w połowie lat 70. odzież sportowa przeszła wielką rewolucję. Dziś dostępne są przeróżne kombinacje materiałów syntetycznych, które grzeją, chłodzą, odprowadzają wodę od ciała itp. Tradycyjna bawełna nadaje się na bieliznę i koszulki codziennego użytku, ale gdy się w niej spocimy, pozostanie mokra przez bardzo długi czas. W końcu z bawełny robi się także ręczniki. Tymczasem łączenie poliestru, elastanu i poliamidu pozwala uzyskać różne właściwości, które zaznaczają w swoich produktach producenci. Dlatego, kupując bieliznę termoaktywną, powinniśmy od razu zdecydować, do jakich celów chcemy jej używać. Producenci ułatwiają nam wybór odpowiednim nazewnictwem. Tkaniny typu Collmax są cienkie, przewiewne i idealnie sprawdzają się podczas upałów. Ich zaletą jest to, że nie wchłaniają potu, tylko transportują go z dala od ciała. Bielizna pomaga nam zatem zachować subiektywne poczucie suchości skóry, a mózg interpretuje ten stan jako optymalny. W tzw. „technicznej koszulce” jest nam przyjemniej niż w lepiącym się bawełnianym podkoszulku.

Bielizna grzejąca produkowana jest z tych samych surowców wyjściowych, co bielizna chłodząca. Do różnic należą oczywiście grubsza gramatura materiału oraz inny sposób ułożenia włókien. Ma to duże znaczenie w przypadku syntetyków, ponieważ dzięki odpowiednim kombinacjom przestrzennym struktury materiału można uzyskiwać różne właściwości tkaniny. Materiały, takie jak polar i mikrofibra, różnią się głównie tym, że wytworzono je z różnej grubości włókien i jedne zostały utkane w formie pętelek, a drugie – są gęsto upakowane na materiale bazowym i ścięte, tworząc strukturę podobną do włókien szczoteczki do zębów. W efekcie polar doskonale zatrzymuje ciepło w swoich zwojach i nadaje się na warstwę izolacyjną, a mikrofibra jest bardzo przyjemna w dotyku i podoba do bawełny.

W ostatnich kilku latach możemy zaobserwować wielki renesans wełny jako materiału na bieliznę dla osób aktywnych fizycznie. Od razu trzeba zaznaczyć, że „dzisiejsza” wełna nie przypomina tej „wczorajszej”. Materiał bazowy jest oczywiście taki sam, czyli są to włosy owcze, ale dalsza obróbka stanowi o różnicach. Współczesne tkaniny wełniane są niesamowicie przyjemne w dotyku. Nic „nie gryzie” i „nie drapie”, a materiał jest gładki. Zależy to od jego gramatury. Wykazuje on także właściwości elektrostatyczne, co oznacza, że jego noszenie nie generuje „elektryzowania się”, jak to bywa z syntetykami. Wełna do pewnego stopnia wchłania pot, ale nawet, gdy jest mokra, ciągle grzeje, a do tego szybko schnie i można ją przewietrzyć.