Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 16:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

Porady

Porady ekspertów to nie tylko możliwość rozwiązania swojego rowerowego problemu, ale także źródło wiedzy na temat dwóch kółek. Blog Dadelo jest miejscem, w którym znaleźć można profesjonalne doradztwo na temat kupna, serwisowania i modyfikacji Twojego roweru. Wszystkie treści tworzone są przez kolarzy, dla których świat kręci się wokół dwóch kółek, a na swoim koncie mają tysiące przejechanych kilometrów. Sprawdź, w jaki sposób uatrakcyjnić jazdę na rowerze. Poznaj praktyczne porady dotyczące konserwacji łańcucha i osprzętu. Przekonaj się, jak modyfikować swój sprzęt za niewielkie pieniądze.

Najnowsze artykuły

Porady

Przerzutki w piaście - działanie, budowa i naprawa

12.10.2018

Przerzutki w piaście - zabytek czy przyszłość napędów rowerowych? Po latach spotykania ich tylko w rowerach miejskich piasty wielobiegowe wracają do łask. Co wyróżnia przerzutki w piaście i dlaczego stale zyskują na popularności?

Porady

Ciśnienie w oponach rowerowych - jakie jest prawidłowe?

28.09.2018

Ciśnienie w oponach rowerowych ma bardzo duży wpływ nie tylko na komfort i wydaj...

Porady

Hamulce tarczowe - rodzaje, budowa i zasada działania

26.09.2018

Nie wyobrażamy sobie współczesnego roweru MTB bez hamulców tarczowych, a co z sz...

Porady

Wymiana piasty w rowerze - samodzielnie czy w serwisie?

21.09.2018

Piasta w rowerze odpowiada za połączenie ramy z kołem i jego prawidłowe kręcenie...

Pozostałe artykuły

 • Transport rowerów samolotem - jak zapakować rower do samolotu?

  11.09.2018

  Chęć zwiedzania zagranicznych terenów z perspektywy dwóch kółek nie musi wiązać się z koniecznością wypożyczania roweru na miejscu. Dowiedz się, jak wygląda transport rowerów samolotem i jak przygotować do tego jednoślad.

 • Bikepacking - co to jest i jakie torby wybrać?

  07.09.2018

  Długa wyprawa rowerowa to wspaniały pomysł na urlop. Ma jednak swoje minusy w postawi ograniczonej ilości miejsca na bagaż. Sprawdź, jak torby i sakwy rowerowe mogą pomóc zapakować się na wakacje rowerem.

 • Rodzaje rowerów górskich - jaki rodzaj wybrać?

  06.09.2018

  Jeśli do niedawna rozróżniałeś tylko rower górski, kolarzówkę i składaka - pora odświeżyć wiedzę. Istnieje wiele typów jednośladów dedykowanych konkretnym dyscyplinom. Poznaj rodzaje rowerów górskich i wybierz swój!

 • Apteczka rowerowa - wyposażenie oraz przechowywanie

  04.09.2018

  Cokolwiek robimy, bezpieczeństwo jest najważniejsze. Dlatego wybierając się na wyprawę rowerową dobrze skompletowana i oznakowana apteczka rowerowa stanowi podstawę wyposażenia rowerzysty. Przedstawiamy najważniejsze środki pierwszej pomocy, które mogą być niezbędne na trasie.

 • Ubezpieczenie roweru i rowerzysty

  31.08.2018

  Rower to nadal łakomy kąsek dla złodzieja. Nawet najlepsze zapięcie rowerowe nie daje 100% ochrony przed kradzieżą. Warto rozważyć zakup ubezpieczenia roweru, a przy okazji także ubezpieczenia rowerzysty.

 • Mycie roweru krok po kroku

  28.08.2018

  Mycie roweru? Przecież za chwilę znowu się ubrudzi! Dbanie o czystość to nie tylko kwestia wyglądu. Regularne czyszczenie i konserwacja zwiększa żywotność osprzętu i zapewnia jego prawidłowe działanie.

 • Ładowarka rowerowa - ładowanie telefonu podczas jazdy

  24.08.2018

  Smartfon daje możliwości niemal ideantyczne jak profesjonlane liczniki rowerowe z nawigacją GPS. Jak jednak poradzić sobie ze słabą baterią, która przy ciagłym działaniu telefonu i włączonym ekranie wytrzyma około 3 godzin?

 • Wymiana dętki w rowerze oraz naprawa

  23.08.2018

  "Złapanie kapcia" to najczęstsza awaria, która może spotkać rowerzystę na trasie. Każdy, kto korzysta z dwóch kółek, powinien wiedzieć, jak zmienić dętkę w rowerze lub jak ją naprawić.

 • Wymiana łańcucha w rowerze - porady

  22.08.2018

  Wymiana łańcucha w rowerze jest na tyle prostym zabiegiem, że nie warto fatygować się do serwisu. Dowiedz się, jak wybrać długość łańcucha rowerowegoi jakie narzędzia będą potrzebne.