Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 18:00
so.: 9:00 - 14:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

Kaski rowerowe

Kask rowerowy to obowiązkowy element wyposażenia każdego rowerzysty. Zapewnia skuteczną ochronę głowy przed urazami i promieniami słońca. Odpowiednio dobrany nie wywołuje uczucia dyskomfortu podczas jazdy. W naszej ofercie posiadamy kaski rowerowe dla dzieci, MTB, szosowe, miejskie i wiele innych. Poznaj naszą szeroką ofertę i wybierz najlepszy model dla siebie!

Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Kask GIRO Rodeo

W magazynie > 12 szt.
59,00 zł 139,00 zł
Różowy, Rozmiar: Unisize
Dostawa w

Wyprzedaż

Kask GIRO ME2

W magazynie > 12 szt.
60,00 zł 129,00 zł
Dostawa w

Wyprzedaż

Kask KROSS Ribelo

W magazynie 1 szt.
69,00 zł
Fioletowy, Rozmiar: M
Dostawa w

Kask AUTHOR Mirage

W magazynie 1 szt.
74,00 zł
Biały-zielony, Rozmiar: M
Dostawa w

Kask BOBIKE Exclusive B-Go

W magazynie 1 szt.
79,00 zł
Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Kask GIRO Skyla

W magazynie > 12 szt.
89,00 zł 199,00 zł
Błękitny, Rozmiar: Unisize
Dostawa w

Kask MET Buddy

Dostawa w

Wyprzedaż

Kask OZONE RD-01

W magazynie 1 szt.
89,00 zł
Czarny-neonowy, Rozmiar: M
Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Kask GIRO Skyline

W magazynie > 12 szt.
95,00 zł 179,00 zł
Czarny-czerwony, Rozmiar: Unisize
Dostawa w

Wyprzedaż

Kask GIRO Scamp

W magazynie 2 szt.
119,00 zł
Dostawa w
Dostawa w

Wyprzedaż

Kask GIRO Verona

W magazynie 3 szt.
149,00 zł 199,00 zł
Biały, Rozmiar: Unisize
Dostawa w

Wyprzedaż

Kask FOX Flight Sport

Kask BONTRAGER Big Dipper

Dostawa w

Kask ENDURA Hummvee Helmet Youth

Dostawa w

Wyprzedaż

Kask UVEX HLMT 5 bike

Dostawa w

Kask BONTRAGER Solstice Youth

Dostawa w

Wyprzedaż

Kask FORCE Bull

W magazynie 2 szt.
179,00 zł
Czarny-neonowy, Rozmiar: S/M

Kask rowerowy to najważniejszy element wyposażenia kolarza spośród wszystkich akcesoriów służących poprawie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Producenci kasków cały czas inwestują w rozwój technologiczny, a co za tym idzie następuje specjalizacja i powstają nowe rodziny kasków. Do tradycyjnych kasków szosowych i MTB od niedawna dołączyły kaski przeznaczone dla rowerzystów miejskich, czy posiadaczy szybkich rowerów elektrycznych. Ponadto tradycyjne modele szosowe i górskie zyskały podklasy jak np. kaski aerodynamiczne, lub też modele Full face do jazdy Enduro. Poniżej przedstawiamy główne typy kasków rowerowych wyróżnione ze względu na przeznaczenie do danego typu aktywności kolarskiej.

Kask szosowy

Rower szosowy stworzony jest do szybkiej jazdy po gładkiej drodze. Budowa kasku szosowego powinna zatem jak najmniej ingerować w aerodynamiczną sylwetkę kolarza. Teoretycznie łatwo zbudować jednolity hełm w kształcie spadającej kropli wody, który mógłby nawet zmniejszyć opory powietrza podczas szybkiej jazdy, jednakże po paru minutach zawodnikowi groziłoby przegrzanie. Kluczowym zagadnieniem w konstrukcji kasków szosowych jest wkomponowanie w opływową bryłę wydajnej wentylacji głowy, która nie zaburzałaby jednocześnie przepływu powietrza wokół kasku.

Podejście tradycyjne, czyli spotykane mniej więcej do roku 2015, zakładało, że należy stosować jak najwięcej otworów wentylacyjnych. Im kask był droższy tym bardziej ażurową konstrukcję posiadał. Od niedawna obserwujemy rewolucję aerodynamiczną, kaski mają 2 – 3 wloty nad czołem, a przepływ powietrza realizowany jest dzięki siatce kanalików przylegających do włosów, ale przykrytych obudową. Producenci zapewniają, że pomimo zabudowania kasku wentylacja jest równie wydajna co w starszych generacjach, ale jednak wymaga to jazdy z pewną minimalną prędkością, ponieważ obieg powietrza musi zostać wymuszony. Jeśli mamy zamiar rywalizować i zależy nam na wynikach sportowych warto zainwestować w kask aerodynamiczny, do jazdy rekreacyjnej wygodniejszy na co dzień i tańszy będzie kask tradycyjny wielootworowy.

Kaski MTB

Kask rowerowy dla kolarza górskiego musi zabezpieczać głowę nie tylko w razie wypadku ale również np. w kontakcie z nisko rosnącymi gałęziami drzew podczas szybkiego zjazdu. Ponadto wywrotka górala może nastąpić w zasadzie w dowolnym kierunku. Zgodnie z zasadą Form follows function kaski MTB są mocniej rozbudowane niż szosowe, znacznie lepiej chronią tył głowy, a w wersjach do dyscyplin zjazdowych przypominają kaski stosowane w sportach motocyklowych typu Motocross. Są to tzw kaski typu Fullface.