Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 18:00
so.: 9:00 - 14:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

Spodenki rowerowe krótkie i 3/4

Jazda w ciepłe dni może być utrudniona ze względu na wysoką temperaturę i możliwość przegrzania ciała. Dzięki nowoczesnym, technologiom rozwijanym przez najlepsze firmy produkujące odzież rowerową, możesz wygodnie trenować w dopasowanych spodenkach rowerowych i korzystać z wakacyjnej pogody! Krótkie spodenki rowerowe wyposażone są często w wygodną wkładkę antybakteryjną. Kup dedykowaną odzież kolarską i skup się na osiągach.

Polecane
Pozostałe od A do Z
Od
do
Dostawa w

Spodenki ACCENT Stella

W magazynie 1 szt.
73,90 zł
Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Dostawa w

Spodenki KELLYS Pro Race 2015

W magazynie 6 szt.
109,00 zł 159,90 zł

Spodenki ROGELLI Laura

109,00 zł 119,00 zł

Spodenki KELLYS Pro Sport 2016

125,00 zł 199,90 zł

Spodnie ROGELLI Perano

134,00 zł 189,00 zł
Dostawa w

Szorty ENDURA Hummvee Lite

W magazynie 1 szt.
139,00 zł
Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Dostawa w

Wyprzedaż

Szorty ENDURA Wms Trekkit

Dostawa w

Wyprzedaż

Szorty 3/4 ENDURA Hummvee Lite

Dostawa w

Wyprzedaż

Szorty ENDURA Wms Hummvee Lite

W magazynie 1 szt.
175,00 zł
Dostawa w

Wyprzedaż

Szorty 3/4 ENDURA Wms Hummvee

W magazynie 1 szt.
179,00 zł
Dostawa w

Wyprzedaż

Spodenki KROSS Logger

W magazynie 1 szt.
186,00 zł
Dostawa w
Dostawa w

Wyprzedaż

Spodenki ENDURA Wms FS260-Pro Shorts II

Dostawa w

Spodenki ROGELLI Ultracing

Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Spodenki KROSS Jekyll

Wysyłka
gratis
W magazynie 9 szt.
209,00 zł 249,90 zł

Spodenki PEARL IZUMI Elite In-R-Cool LTD Tri

Wysyłka
gratis
229,00 zł 389,00 zł
Czarny-czerwony, Rozmiar: L
Dostawa w

Spodenki PEARL IZUMI Elite Pursuit Tri

Wysyłka
gratis
W magazynie 1 szt.
229,00 zł
Dostawa w

Nowość

Szorty 3/4 CRAFT Rise Knickers

Dostawa w

Wyprzedaż

Spodenki ENDURA Wms FS260-Pro Bibshort DS

Dostawa w

Nasz faworyt

bestseller

Spodenki ENDURA Urban Cargo

Dostawa w

Wyprzedaż

Szorty ENDURA Singletrack Lite

Słysząc hasło „spodenki rowerowe”, większość ludzi ma przed oczami obcisłe legginsy z Lycry ze śmieszną „pieluchą” w kroku. Śmieją się jednak ci, którzy nigdy spodenek z wkładką nie używali. Jest to bowiem kluczowy element stroju kolarskiego pozwalający uniknąć odcisków w kroczu, nawet podczas kilkusetkilometrowych wycieczek. Poza obcisłymi modelami dostępne są także spodenki o luźnym kroju. Nie są one aerodynamiczne, a więc jeśli chcemy się ścigać, pozostaje nam obcisła Lycra. Rowerzyści, którzy nie są w stanie usiąść na rower w dopasowanym kostiumie, a także miłośnicy MTB liczący każdą sekundę na trasie, bardzo sobie chwalą luźne spodenki rowerowe. Są to modele o specjalnym kroju, o przemyślanej konstrukcji pasa i z przedłużanym tyłem. Wiele z nich zostało wyposażonych w możliwość wpięcia w nie legginsów z wkładką, a więc można połączyć przyjemne z estetycznym.

Jak to często bywa, początkujący rowerzyści nie widzą różnic pomiędzy tańszymi a droższymi modelami spodenek rowerowych. „Na oko” wszystkie egzemplarze uszyte są z elastycznego materiału i mają tzw. pieluchę. Tymczasem ów materiał może zdecydowanie różnić się jakością. Firmy, takie jak Castelli, które jako pierwsze wprowadzały do kolarstwa Lycrę w latach 70. ubiegłego wieku, dziś oferują bardzo zaawansowane tkaniny. Mają one inne włókna oraz różne wykończenie wewnątrz i na zewnątrz. Dzięki temu spodenki zbierają pot ze skóry i jednocześnie utrzymują optymalny mikroklimat przy szerokim zakresie temperatur zewnętrznych. Bardzo istotne jest także wykończenie i krój spodenek. Lepsze modele mają mankiety od wewnątrz powleczone cieniutką warstwą silikonu, dzięki czemu spodenki trzymają się pewniej i nie przemieszczają się, nawet wtedy, gdy bardzo pochylamy się za kierownicą.

Spodenki mogą być uszyte z dwóch lub trzech kawałków tkaniny, a także z dwunastu części. Im więcej profilowanych anatomicznie paneli, tym lepiej leżą na kolarzu. Kluczowe są szwy, które dziś są płaskie, co sprawia, że nie podrażniają skóry. Droższe modele spodenek są klejone laserowo za pomocą ultradźwięków. Wtedy szwy są niewyczuwalne pod palcami.

Spodenki rowerowe MTB, czyli zupełnie luźne, wyróżniają się bezszwowym krojem w kroczu i takim ukształtowaniem kieszeni, aby przechowane przedmioty nie wypadały w trakcie jazdy. Spodenki luźne mogą być częściowo wodoodporne, np. na pośladkach.