Wróć do Buty rowerowe
Ochraniacze przeciwdeszczowe na buty rowerowe mogą przydać się każdego dnia. Nie daj się zaskoczyć ulewie i miej je zawsze przy sobie! Ochraniacze wykonane zostały z wytrzymałych materiałów pokrytych wodoodporną warstwą, która skutecznie chroni przed przemoknięciem. Osłaniają stopy przed wiatrem oraz zabrudzeniami. Zapoznaj się z najlepszymi produktami i przekonaj się, ile korzyści mogą dać Ci ochraniacze na buty rowerowe!
Wróć do Buty rowerowe
Ochraniacze na buty rowerowe przeznaczone są używania podczas jazdy w niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Możemy je podzielić na dwa główne rodzaje:
Drugi podział dotyczy przeznaczenia ochraniaczy. Wyróżniamy więc ochraniacze zimowe i przeciwdeszczowe.
Głównym zadaniem ochraniaczy zimowych jest zabezpieczenie stóp przed zimnem. Ten rodzaj wykonany jest zazwyczaj z neoprenu, który chroni nie tylko przed chłodem, ale także wodą. Ochraniacze zimowe są skuteczne nawet do kilkunastu stopni poniżej zera, choć wszystko zależy od grubości materiału i indywidualnych preferencji rowerzysty. Jeśli ochraniacze nie są za ciepłe, można wspomagać się grubymi skarpetami, wykonanymi np. z wełny merynosów. Pewną wadą modeli z neoprenu jest słaba oddychalność. Dlatego niektórzy producenci wykorzystują materiały z membraną. Nie są one tak ciepłe jak neoprenowe, ale stopa może „oddychać”.
Głównym zadaniem ochraniaczy przeciwdeszczowych jest – jak nazwa wskazuje – zabezpieczenie przed deszczem i wodą. Dlatego wykonane są z innego materiału niż zimowe. Wykorzystuje się w nich elementy z lycry, by lepiej dopasowywały się do buta. Ochraniacze przeciwdeszczowe można stosować nawet wtedy, gdy temperatura wrasta powyżej 20 stop. C. Modele te świetnie zabezpieczają także przed wiatrem.
Poza wymienionymi typami ochraniaczy są jeszcze takie, które nasuwa się jedynie na czubek butów. Zabezpieczają one stopy jedynie częściowo, ale w umiarkowanych temperaturach sprawdzą się doskonale. Wybierając ochraniacze na buty należy pamiętać o elementach odblaskowych. Zwiększają one znacznie widzialność rowerzysty, gdy jest ciemno. Poza tym warto wybrać modele, które mają klejone szwy. Ważna jest prostota zakładania – w przeciwnym razie ochraniacze szybko wylądują w szafie. Mocny materiał w newralgicznych miejscach znacznie zwiększy trwałość.