Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 18:00
so.: 9:00 - 14:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

Przyczepki rowerowe

Przyczepki do roweru to świetne rozwiązanie dla miłośników wypraw rowerowych. Od teraz możesz dzielić pasję razem z dziećmi! Spełniające wszystkie normy bezpieczeństwa i bardzo wygodne przyczepki jedno lub dwuosobowe zapewniają dzieciom wysoki komfort podróżowania. Pełna cyrkulacja powietrza, miękkie siedzenia i bezpieczne pasy to tylko niektóre rozwiązania! Zaufaj sprawdzonym markom i spraw prezent całej rodzinie!

Polecane
Pozostałe od A do Z
Od
do
Dostawa w

Hol rowerowy TRAIL-GATOR

5,0

1 opinia

W magazynie 7 szt.
269,00 zł 399,00 zł
Hol rowerowy TRAIL-GATOR
Dostawa w

Nowość

Hamak dla niemowląt CROOZER Kid / Kid Plus

W magazynie 3 szt.
299,00 zł
Dostawa w

Wyprzedaż

Rowerek doczepiany WEERIDE Co-Pilot Custom

Wysyłka
gratis
W magazynie 1 szt.
549,00 zł
Niebieski, Rozmiar koła: 20"
Dostawa w

Przyczepka CROOZER Cargo

Wysyłka
gratis
W magazynie 1 szt.
1099,00 zł
Czarny-szary, Typ: transportowa
Dostawa w

Przyczepka jednokołowa WEEHOO i-Go Blast

Wysyłka
gratis
W magazynie 5 szt.
1299,00 zł 1399,00 zł
Czerwony, Typ: dla 1 dziecka
Dostawa w

Wyprzedaż

Przyczepka WEERIDE Buggy Go 3w1

Wysyłka
gratis
W magazynie 2 szt.
1699,00 zł
Biały-czarny-czerwony, Typ: dla 2 dzieci
Dostawa w

Nowość

Przyczepka QERIDOO Speedkid2 2018

Wysyłka
gratis
W magazynie 12 szt.
1799,00 zł
Dostawa w

Nowość

Przyczepka QERIDOO Sportrex2 2018

Wysyłka
gratis
W magazynie 5 szt.
1839,00 zł
Dostawa w

Przyczepka jednokołowa WEEHOO i-Go 2

Wysyłka
gratis
W magazynie 1 szt.
2299,00 zł
Czerwony, Typ: dla 2 dzieci

60 dni na zwrot
produktu

Dowiedz się więcej

Przyczepki rowerowe dla 1 dziecka lub 2 dzieci

Przyczepka rowerowa dla dziecka lub dla dwojga młodych pasażerów to bardzo przydatne urządzenie pozwalające rodzicom kontynuować aktywność sportową niedługo po narodzinach potomstwa. Większość producentów przyczepek podaje, że najwcześniej można zacząć używać ich produktów, gdy dziecko ukończy 12 miesięcy. W praktyce rodzice często decydują się na oswajanie maluchów z przyczepką już po kilku miesiącach od narodzin, ale wymaga to dokupienia specjalnych hamaczków z systemami podtrzymującymi i amortyzującymi główkę. Granica, która pozwala używać przyczepki, bardziej wiąże się z chęcią dziecka do przesiadki na własny rowerek niż z ograniczeniami technicznymi. Producenci podają, że ich wyroby są przeznaczone dla dzieci nieprzekraczających 115cm -125 cm. Ładowność takich przyczepek wynosi zwykle do około 40 kg.

Przyczepki rowerowe dla zwierząt

Zanim omówimy szerzej przyczepki rowerowe dla dzieci, warto wspomnieć, że istnieją modele bagażowe oraz do przewożenia zwierząt. Te ostatnie pozwalają na przykład na transportowanie jednego dużego psa lub dwóch mniejszych, dla których bieg to zdecydowanie zbyt duży wysiłek fizyczny. Buldogi francuskie, mopsy i jamniki będą bardzo wdzięczne swojemu panu za zakup przyczepki.

Drogie i tanie przyczepki rowerowe

Wracając do modeli dziecięcych, prawie wszystkie przyczepki, oprócz radykalnie wyróżniających się modeli firmy Weehoo, są do siebie bardzo podobne. Rozpiętość cenowa wynosi jednak od około 1500 zł do nawet ponad 4 tysiące złotych. Niekoniecznie jest tak, że im droższy „rydwan”, tym lepszy. Wszystko zależy od oczekiwań i specyfiki użytkowania. Dla przykładu, najdroższe przyczepki mają rozbudowaną amortyzację kół bocznych. Jest to przydatny gadżet, ale dla tych, którzy chcą podróżować z dziećmi po drogach polnych i leśnych, a czasem nawet po większych pagórkach. Dla rodziców jeżdżących z dziećmi po dobrych drogach ponad podwójna dopłata w stosunku do podstawowego modelu przyczepki będzie zbytkiem. Tak samo wygląda kwestia hamulców tarczowych kół bocznych. Jak wiadomo, tarczówki to jedyny rozsądny wybór w rowerach MTB, ale w wózku dziecięcym przydadzą się tylko rodzicom biegającym i jeżdżącym na rolkach.

Cena determinuje również ilość dodatkowych opcji, w które można doposażyć przyczepkę. Najczęściej spotykane są małe kółka przednie do konwersji przyczepki w wózek dziecięcy i duże przednie koło ułatwiające toczenie się przyczepki podczas biegania. Mało tego, można nabyć zestaw pozwalający na jazdę przyczepką po stoku narciarskim wraz z pociechą, nie wspominając już o całej gamie dodatkowych siedzeń dziecięcych, hamaczków, specjalnych pasów czy toreb na dodatkowy bagaż.