Wróć do Odzież i obuwie na rower
Filtry
Rękawiczki na rower chronią przed otarciami i odciskami, zapewniając komfortową jazdę nawet po wielu godzinach spędzonych na rowerze. Wytrzymałe materiały w połączeniu z anatomiczną strukturą wkładki pozwalają zachować lepszy uchwyt na kierownicy i doskonałe wsparcie wrażliwych miejsc na dłoniach. W ofercie sklepu znaleźć można modele uniwersalne, codzienne oraz przeznaczone do noszenia w mroźne, zimowe dni.
Nasza ocena
na Opineo
60 dni
na zwrot
Odbiór rowerów
w punktach
Wróć do Odzież i obuwie na rower
Filtry
1 opinia
2 opinie
2 opinie
1 opinia
1 opinia
Rękawiczki rowerowe to bardzo ważny element odzieży kolarskiej. Wiadomo, że szybka jazda podczas kiepskiej pogody sprawia, że marzną stopy, ręce i głowa. Trzeba więc ubierać się tak, żeby jak najlepiej chronić wrażliwe miejsca.
Jeśli chodzi o rękawiczki, to wybór konkretnego modelu zależy od przewidywanych zastosowań w danym typie kolarstwa i od zakładanych warunków pogodowych, w których chcemy jeździć. Przykładowo cienkie, ale obszyte licznymi wzmocnieniami rękawiczki długopalczaste dla rowerzystów górskich nie będą nadawały się dla kolarzy szosowych, którym wystarczy wersja bez palców. Tak samo grube rękawice z ociepliną i wysokim mankietem sprawdzą się przy temperaturach poniżej -10° C, ale będzie w nich za gorąco w temperaturze około 0° C. Niestety nie wynaleziono jeszcze materiału, który potrafiłby zaadaptować się do wszystkich warunków klimatycznych. Jeśli chcemy jeździć rowerem przez większą część roku, powinniśmy zaopatrzyć się w kilka par rękawiczek.
Wielu cyklistów nie używa latem żadnych rękawiczek. Jest to kwestia indywidualna, ale stosowanie tego typu ochrony dłoni ma wielkie znaczenie. Otóż w razie ewentualnej wywrotki chronią one skórę rąk, która jest najbardziej narażona na kontakt z podłożem. Rękawiczki rowerowe letnie pomagają także uchronić się przed odciskami, co ma związek z ciągłym trzymaniem kierownicy. Być może jest to kwestia drugorzędna, ale większość modeli rękawiczek letnich ma na wierzchu kciuka wszyty materiał podobny do frotki. Służy on do wycierania potu z twarzy i bywa bardzo przydatny w upały. Kupując rękawiczki letnie, musimy po pierwsze zdecydować, czy chcemy model z pełnymi palcami, czy krótki. Pełne palce przydają się w zasadzie tylko w dyscyplinach MTB i szeroko pojętej jeździe terenowej. Po drugie, wiele rękawiczek rowerowych letnich ma rozbudowany system wentylacyjny i liczne podkładki zapobiegające odciskom. Trzeba za takie udogodnienia nieco dopłacić, ale zdecydowanie warto.
Wczesną wiosną i jesienią robi się na tyle chłodno, że potrzebne stają się niezbyt grube, ale dobrze chroniące przed wiatrem rękawiczki z pełnymi palcami. Wybierając konkretny model, należy uwzględniać właściwości termiczne materiału, czyli jego grubość i przewiewność. Rękawiczki uszyte z materiałów typu Windstopper, czyli zawierających membranę, lepiej sprawdzają się w temperaturze około 0° C niż na przykład przy 10° C. Rękawiczki rowerowe zimowe możemy ogólnie podzielić na takie, które chronią ciało przy temperaturach od około 0° do np. – 7° C i na te grubsze, tj. od około -10° C i niżej.