Biuro Obsługi Klienta 52 582 22 22

Godziny pracy:

pn.-pt.: 8:00 - 16:00
Wszystkie formy kontaktu i dane firmy

Koszyk jest pusty

Rowery FUJI

Rowery Fuji z lat 70 i 80 produkowane z doskonałej jakości stali w Japonii to dziś rarytasy, zwłaszcza w Polsce. Firma po przejściowych problemach w latach 90. przeszła dużą modernizację i dziś oferuje konkurencyjne cenowo rowery przełajowe i MTB każdego typu. Szczególnie godne uwagi są rowery szosowe Fuji, które są naszpikowane nowoczesnymi technologiami. Konkurencja za tak wyposażone szosówki żąda sporo więcej. Fuji odnalazło się także w segmencie MTB, np. za sprawą ciekawych fatbike`ów.

Dostawa w

Wyprzedaż

Wysyłka
gratis
W magazynie 2 szt.
4290,00 zł 6499,00 zł
Czarny, Rozmiar ramy: 54 cm
Dostawa w
Wysyłka
gratis
W magazynie 2 szt.
4690,00 zł 7399,00 zł
Czarny-limonkowy, Rozmiar ramy: 58 cm
Dostawa w
Wysyłka
gratis
W magazynie 1 szt.
5250,00 zł 7799,00 zł
Grafitowy, Rozmiar koła: 29", Rozmiar ramy: 17,5"

Fuji to jedna z najstarszych marek rowerowych istniejąca od 1899 roku. Jej skomplikowane koleje losu to materiał na dobrą powieść, ale wystarczy tylko powiedzieć, że firma została założona jako japońsko-amerykańskie przedsiębiorstwo handlowe, które sprzedawało bardzo różne towary. W latach 20 rowery zaczęły odgrywać ważną rolę w eksporcie z Japonii do USA. W czasie II Wojny Światowej firma została znacjonalizowana, a po wojnie przywrócono poprzednie układy. Lata powojenne to najlepszy czas dla rowerów Fuji, ponieważ firma dominowała na rynku japońskim i amerykańskim w segmencie rowerów trekkingowych męskich, damskich i szosowych. Niestety lata 90. to początek sporego kryzysu marki, która nie załapała się na boom rowerów MTB. Dodatkowo produkcja rowerów w Japonii i eksport do Stanów Zjednoczonych przy ówczesnych kursach jena do dolara powodował, że rowery Fuji były droższe od konkurencji. W efekcie firma zbankrutowała, ale została wykupiona przez fundusz inwestycyjny, który wyprowadził Fuji na prostą. Dziś jest to marka wschodząca, która oferuje doskonale wycenione i dobrej jakości rowery wszystkich typów, w tym udane konstrukcje MTB. Rowery Fuji nie są już produkowane w Japonii, ale na Tajwanie i w Chinach. Dzięki temu jednoślady są przystępne cenowo.

Fuji słynęło niegdyś z doskonałych rowerów szosowych i dziś firma stara się nawiązywać do tradycji. W ofercie znajdują się rowery wyczynowe z karbonu przeznaczone dla zawodowców, jak i kilka serii kolarzówek typu Endurance o zrelaksowanej geometrii. Dedykowany rower Fuji mogą wybrać także panie. Fuji stara się zaistnieć w niszowych segmentach rynku rowerowego, dlatego jako jedna z nielicznych firm produkuje klasyczne rowery touringowe na bazie szosówek, a także kilka odmian rowerów przełajowych, tak do zawodowców, jak i dla amatorów szybkiej jazdy po szutrach. W ramach ciekawostki można wspomnieć, że firma dostarcza specjalnie przystosowane rowery trekkingowe dla amerykańskiej policji. Dzisiejsze Fuji to zdecydowanie marka warta uwagi, zwłaszcza jeśli poszukujemy dobrego i opłacalnego w zakupie roweru szosowego.